Operacioni SHIGJETA

Foto - Galeria • KLIKOOpinione

title Filter     Paraqit # 
# Titulli i Artikullit Autori Goditjet
1 Operacioni Shigjeta Krenaria e UÇK-së Administrator 77
2 Reagim nga Spiro Butka, Tirane Administrator 375
3 Hashim Thaçi dhe shokët e tij të UÇK-së përballë pseudodrejtësisë hagiane për akuzat e hartuara në Beograd Administrator 426
4 DILAVER GOXHAJ SHËRBETOR I BETUAR I BEOGRDIT DHE AGJENTURAVE TË TJERA EUROPIANE Administrator 1934
5 LUFTA E KOSHARES DHE PASHTRIKUT NË FOKUSIN HISTORIK TË OPERACIONIT “SHGJETA” Administrator 2409
6 Reagim i Shoqatës të Veteranve të Luftës së UÇK-ës Tiranë Spiro Butka 3699
7 PROFESOR HAZIR SHALA ISHTE, ËSHTË DHE DO TË MBETET FLAMUR LIRIE PËR JETË, PËR TË GJITHË SHQIPTARËT Ruzhdi Saramati 3278
8 LUFTA E KOSOVËS MIDIS BEDELIZMIT DILAVERIAN TË FAIK ISLAMI Bislim Zyrapi, Spiro Butka, Ruzhdi Saramati 3709
9 I nderuar Z.Fazli Berisha ... Ruzhdi Saramati 3441
10 Përgjigje plagjiatorit storian të hallakatur Rasim Bebo SHVL UÇK TIRANË 2613
11 "REVOLTE PUBLIKE" e shoqatave te dalura nga lufta e UCK-se dhe shoqata e te Burgosurve Politike te Kosoves, deget ne Prizren, per gjendjen e fundit ne Maqedoni... Administrator 3382
12 Shërbëtorët e Beogradit transformojnë operacionin Shigjeta Spiro Butka 2019
13 Fjalimi i Komandant Ruzhdi Saramati në 15 vjetorin e epopesë së Pashtrikut më 31.05.2014 Ruzhdi Saramati 3856
14 Deshmoret e kombit brenda dhe jashte kujteses historike Spiro Butka 2490
15 Çlirimtarët e Kosovës nuk i trëmben drejtësisë, por ata duan të dinë, se çfarë fshihet pas marrëzive të Dik Marty't! Spiro Butka 1852
16 Jehona e operacionit “SHIGJETA” ne Pashtrik Ruzhdi Saramati 10203
17 Riciklimi i luftës speciale të UDB Ragip Shala 1519
18 Kujtim per komandantin trim“KAVAJA” Indrit Cara- Kavaj Ruzhdi Saramati 2671
19 Halit Coka trimi Kuksian qe u perjetesua ne altarin e lirise Spiro Butka 2198
20 Në luftën e UÇK-ës nuk ka ekzistuar “FARK”-u Ruzhdi Saramati 2454
21 Shqiponja e Kavajes qe fluturoi nga Londra ne Kosove luftarake Spiro Butka 2172
22 Truallit të shqiptarëve heronjtë nuk i kanë munguar dhe as që do t’i mungojnë ndonjëherë! Sejdi Veseli 1685
23 KËLYSHËT E BEOGRADIT KËRCËNOJNË LUFTËTARIN E UÇK SHVL UÇK TIRANË 2234
24 LIGJITIMITETI I USHTRISË ÇLIRIMTARE TË KOSOVËS PËRBALLË AKUZAVE TË RRUFJANËVE POLITIKË SHARLATAN KARLA DEL PONTE DHE DIK MARTI Spiro Butka 1565
25 KOSOVA PENGU I DY KONTINENTEVE Spiro Butka 1376
26 PËRSE NDËRHYRI NATO MË 24 MARS 1999 NË KOSOVË? Spiro Butka 1364
27 OPERACIONI “SHIGJETA”, HAP VENDIMTAR I QEVERISË TË PËRKOHËSHME TË KOSOVËS, NË ZBATIM TË MISIONIT HISTORIK TË U.Ç.K.-ës, GJATË LUFTËS NË KOSHARE DHE PASHTRIK, PËR ÇLIRIMIN E KOSOVËS Spiro Butka 3843
28 “SHIGJETA” E UÇK-ës DHE FANTAZIA KARRIERISTE E JOVAN BREGUT ALIAS DILAVER GOXHAJ Spiro Butka 14659
29 USHTRIJA ÇLIRIMTARE E KOSOVËS DELJA E ZEZË E EUROPËS MODERNE E DEMOKRATIKE Spiro Butka 1392
30 ORGANIAZATORËT, UDHËHEQËSIT DHE DREJTUESIT E USHTRISË ÇLIRIMTARE TË KOSOVËS PËRBALLË TENTAKULAVE TË OKTAPODIT SERBO-SLLAV Spiro Butka 3171
31 PËRGJIGJE MERCENARIT KARRIERIST E NGATËRRESTAR DILAVER GOXHAJ ALIAS JOVAN BREGU Spiro Butka 3503
32 MANIPULIMI I LASHTËSISË HISTORIKE NGA GREKËT, ËSHTË i PANDARË NGA KRIMI POLITIK I TYRE BRËNDA KËSAJ HISTORIE Spiro Butka 1933
33 GREQIA, BASHKËPUNTORE E SERBISË NË KRIMET E LUFTËS Spiro Butka 1553
34 Lufta e UÇK-ës midis nihilizmit dhe karrjerizmit disfatist te Dilaver Goxhes Alias Jovan Bregu epopeja.org 7358
35 Letër e hapur: Drejtuar Fazli Berishës! Administrator 11250
36 Reagim Arben Hysen Rashkaj 3060
37 Reagim i luftëtarëve të Brigadës 128 të ZOP-it, kundër inntervistës karrieriste të Dilaver Goxhaj, botuar me vazhdime në gazetën “Dita” në Tiranë, 29 Gusht 2013. Administrator 3626