Operacioni SHIGJETA

Foto - Galeria • KLIKO


Reagim nga Spiro Butka, Tirane PDF Printoje Shpërndaje me Postë Elektronike
Shkruar nga Administrator   
E Hene 21 Shkurt 2022 07:47

Po shkruaj per nje veprim qe ndodhi kunder meje Spiro Butka ne diten e pavaresise ne 17 Shkurt 2022. Nga RTK Prishtine u nis nje ekip per te me intervistuar mua e shoke te tjere te luftes se UCK si luftetar te trungut ame. Ekipi erdhi ne Tirane, por duke qare, sepse i kishin marre ne telefon nga Prishtina, qe intervista anulohej dhe nese ekipi bente intervisten do kishte pasoja kur te kthehej. Mendoj se ky veprim nuk eshte turp por nje krim politik i UDB-shve qe kane uzurpuar pushtetin mbi gjakun e deshmorve te kombit qe dhane jeten ne ate lufte clirimtare.kjo nuk duhet toleruar, por duhet bere duhet shperndare ne media, ne menyre qe populli te njohe kriminelet Vjosa Osmani e Albin Kurti qe po i vene cizmen ne fyt atyre qe i sollen ne pushtetet. Pse keshtu bashkohet Kombi Shqiptar? O popull ngrehu e tregoi vendin ketyre fashisteve  Millosheviciane, se neser do jete teper vone. Ngrehu nga varri ti Avni Rustemi e ti Adem Jashari, se mbi gjakun tuaj po hedhin valle keta soj tradhetari.